Advanced Open Water Diver

Advanced Open Water Diver

Posiadasz już certyfikat CEDIP OWD? Zasmakowałeś w nurkowaniu i chcesz przełamać kolejne bariery by móc swobodniej zapuszczać się w podwodny świat? Czas na kolejny stopień CEDIP – Advanced Open Water Diver. Dzięki temu kursowi powiększysz zakres dostępnych dla Ciebie przestrzeni i będziesz mógł, pod troskliwym okiem instruktora, doskonalić swoje umiejętności.

By uczestniczyć w kursie CEDIP AOWD musisz mieć minimum 15 lat, certyfikat CEDIP Open Water Diver lub stopień równoważny w innej organizacji (odpowiednik OWD) oraz dobry stan zdrowia.

Kurs CEDIP AOWD trwa 2-3 dni i składa się z:

  • Zaliczenia sesji teoretycznej i egzaminu końcowego
  • Zaliczenia 1-5 nurkowań na wodach otwartych
  • Uczestnictwa w dwóch obowiązkowych nurkowaniach – nurkowanie nocne i nawigacji podwodnej
  • Uczestnictwa w 3 nurkowaniach “do wyboru”, które wybiera się po omówieniu tego z instruktorem. Nurkowaniem “do wyboru” może być: nurkowanie wielopoziomowe, nurkowanie z łodzi, nurkowanie w prądzie, nurkowanie w suchym skafandrze, nurkowanie na wysokościach, nurkowanie na wrakach, nurkowanie głębokie.

Po ukończeniu  kursu, kursant może nurkować z partnerem do głębokości 30 metrów, uczestniczyć we wszystkich specjalizacjach nurkowych CEDIP oraz kursie SAR Diver, oraz otrzymuje skrypt kursanta i międzynarodowy certyfikat CEDIP Advanced Open Water Diver